Wisła Płock ma nowego trenera! Adam Majewski przejmuje stery


„Nafciarzy” poprowadzi wychowanek

22 czerwca 2026 Wisła Płock ma nowego trenera! Adam Majewski przejmuje stery
Wisła Płock

Wisła Płock ogłosiła nazwisko nowego trenera. „Nafciarzy” w drugim sezonie po awansie do PKO Ekstraklasy poprowadzi Adam Majewski. Wychowanek wraca do domu po sześciu latach rozłąki. Kontrakt podpisano na dwa lata.


Udostępnij na Udostępnij na

Oficjalnie znamy nowego trenera Wisły Płock.  Adam Majewski został zaprezentowany jako szkoleniowiec, który poprowadzi „Nafciarzy” w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Dla rodowitego Płocczanina będzie to powrót do klubu po sześciu latach i powrót do najwyższej ligi w Polsce po trzech latach przerwy. Kontrakt podpisano do końca czerwca 2028 roku.

Adam Majewski początkiem zmian w Wiśle

Jeszcze niedawno w Wiśle Płock doszło do rewolucji. Jednego dnia z klubu odeszli Mariusz Misiura oraz Radosław Kucharski. Kibice oczekiwali rychłego ogłoszenia nazwisk nowych ludzi odpowiedzialnych za sportową stronę „Nafciarzy”. Już wiemy, że Adam Majewski będzie trenerem, który poprowadzi klub w nadchodzącym sezonie PKO Ekstraklasy. Były selekcjoner reprezentacji Polski U-21 stanie przed niełatwym zadaniem. W poprzednim sezonie Płocczanie skończyli rozgrywki na 8. miejscu w tabeli, ale przez rundę jesienną byli liderem rozgrywek i największą rewelacją ekstraklasy.

W przerwie między sezonowej Wisła Płock dokonała trzech transferów, ale były to zaplanowane ruchu. Przybycie nowego szkoleniowca możne oznaczać przebudzenie „Nafciarzy”. Zeszły sezon pokazał, że jest w zespole duży potencjał, ale runda wiosenna nieco zweryfikowała zapędy Płocczan. Najważniejsze było ogłoszenie nazwiska nowego szkoleniowca. Za nim mogą pójść pierwsze ruchu transferowe, bo na ten moment na rynku transferowym Płocczanie są mocno pasywni.

Powrót do domu

Adam Majewski urodził się w Płocku, a nauki futbolu pobierał w drużynach młodzieżowych Wisły. Jako zawodnik reprezentował klub w latach 1991-1995, 2004, 2006-2007 oraz 2009-2010. Po zakończeniu piłkarskiej kariery płynnie przeszedł do zawodu trenera, a zaczynał od roli asystentów pierwszych szkoleniowców „Nafciarzy”. Później przez dwa lata prowadził rezerwy, a od 2010 roku zaczęła się jego wędrówka po innych klubach.

W swoim CV ma posadę pierwszego trenera Stomilu Olsztyn i Stali Mielec. Kibice PKO Ekstraklasy mogą bardziej pamiętać go z tej drugiej roli, bo przejmował ekipę z województwa podkarpackiego z trudnym zadaniem utrzymania się w elicie. Od 2023 roku był selekcjonerem reprezentacji Polski U-21 i to był jego zdecydowanie najsłabszy moment w karierze trenera. Teraz wraca do domu w innej roli.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze